עמוד ראשי > מאמרים
הזדמנות לעשות חושבים / ניר רן הזדמנות לעשות חושבים / ניר רן
סוגיית הנשק המוחזק בידי מאבטחים מחוץ לשעות עבודתם עולה לדיון נוכח טענת היחס ההפוך שבין תחושת הביטחון הנדרשת במרחב הציבורי, לבין חוסר הביטחון הנוצר במרחב הפרטי, כתוצאה מריבוי אירועי אלימות ורצח במשפחה אשר מאבטחים נושאי נשק מעורבים בהם בתקופה החולפת.    
הדיון הוא לגיטימי ואף מתבקש..
להמשך המאמר לחץ כאן
מותר למעסיק לדרוש מידע אודות עבר פלילי ביחסי עבודה / עו"ד נחום פינברג מותר למעסיק לדרוש מידע אודות עבר פלילי ביחסי עבודה / עו"ד נחום פינברג
האם מעסיק רשאי לדרוש ממועמד לעבודה הצהרה אודות עברו הפלילי?
לקריאת המאמר לחץ כאן
המפגע הבודד – מודל החיקוי / מאיר גרשוני המפגע הבודד – מודל החיקוי / מאיר גרשוני
בתקופה החולפת אנו עדים לעליה בולטת בהיקף הפיגועים המבוצעים על ידי מפגעים בודדים. אין המדובר בתופעה חדשה, ואולם, צבר זה של ארבעה פיגועי בודדים בירושלים בתוך חודשיים, נושא בחובו משמעות גם מבחינת המרצתם האפשרית של אחרים ודחיפתם לחקות את "ההצלחה" - כפי שהיא נתפסת בראיית הרחוב הפלשתינאי.
להמשך קריאה לחץ כאן
שולחן עגול / עו"ד פרי נובוטני,  ניר רן, אמנון שחורי שולחן עגול / עו"ד פרי נובוטני, ניר רן, אמנון שחורי
מגזין מצודה חונך את מדור "שולחן עגול" אשר יופיע אחת לרבעון. המדור יעסוק בליבון, דיון וניתוח של סוגיות מן העבר או מן ההווה אשר יש בהן עניין מקצועי או ניהולי לעוסקים באבטחה.
מדור שולחן עגול ירוכז על ידי מד"ר בית הספר לניהול אבטחה וחירום במכללה בווינגייט, אמנון שחורי.
לקריאת המאמר לחץ כאן
מקום האבטחה בארגון / ניר רן מקום האבטחה בארגון / ניר רן
האם האבטחה היא תשומה, תפוקה או תוצר
מקומו ומעמדו של תחום הפעילות הנקרא אבטחה שונה מארגון לארגון, הפער לעיתים קיצוני. לצד ארגונים בהם האבטחה היא מרכיב אינטגרלי הנהנה מהכרה ומקום של כבוד קיימים ארגונים בהם היא נטע זר. שתיים מהסיבות המרכזיות לכך נעוצות בהבדלים מהותיים של תפיסה ובפערים של תיאום ציפיות בין מנהלים בכירים לבין העוסקים בתחום האבטחה. כך או כך, שני הצדדים יוצאים נפסדים, הנפגע העיקרי הוא הארגון עצמו, באשר הוא איננו משכיל לנצל את התועלת העסקית הגלומה בתחום האבטחה.
שיטת הפרופיל - כתב הגנה / מאת ניר רן שיטת הפרופיל - כתב הגנה / מאת ניר רן
הגם שאיש אינו חפץ בדבר, אין מי שיחלוק על הצורך, שלא לומר כורח, לבצע בידוק בטחוני בכניסה לאתרים מאובטחים או כתנאי לקבלת נוסע לטיסה, לנסיעה ברכבת או להפלגה באנייה. ואולם, יש ויש כאלו החולקים על שיטות הבידוק.
ודווקא שיטת הבידוק שהיא היעילה ביותר, והיא גם הידידותית ביותר הן כלפי הארגון והן כלפי הציבור, היא שזוכה להתנגדויות ולביקורות הנוקבות ביותר. חדשים לבקרים אנו נדרשים להצדיק ולגונן מפני טענות ותביעות לביטול הבידוק הביטחוני במתודה המכונה "שיטת הפרופיל".
לקריאת המאמר לחץ כאן
הזינוק לאבטחת האולימפיאדה בברזיל / מאיר גרשוני הזינוק לאבטחת האולימפיאדה בברזיל / מאיר גרשוני
נותרו עוד פחות משנתיים עד לפתיחת האולימפיאדה בריו דה ז'נירו בקיץ 2016, לכאורה עוד חזון למועד. אך למעשה, "הזמן קצר והמלאכה מרובה ובעל הבית דוחק". שם המשחק בשלב זה הוא תיעדוף המשאבים. על בסיס ניתוח והערכת הסיכונים, ייקבעו הקונספט ושיטת האבטחה ובמקביל, כבר בשלב מוקדם, תהיה התמקדות מיוחדת בהכשרת כח האדם המיועד לאבטחת האירועים.

למאמר המלא לחץ כאן
טרור במוסדרות חינוך / מאת: מאיר גרשוני טרור במוסדרות חינוך / מאת: מאיר גרשוני
הטבח שבוצע ב-16 דצמבר 2014 בבית הספר בפשאוור שבפקיסטן, במהלכו נהרגו 134 תלמידים, מהווה חוליה נוספת בשרשרת ארוכה של פיגועים קשים כנגד ילדים בבתי ספר ומוסדות חינוך ברחבי העולם. זוהי המחשה נוספת לפער העצום בין דתות ותרבויות בעולם כאשר רצח המוני של ילדים, אשר נתפס כחציית קו אדום וטאבו ברוב החברות, הוא מטרה לגיטימית, שלא לומר אטרקטיבית עבור תנועות אסלם קיצוני וארגוני הטרור המושפעים מהם.
למאמר לחץ כאן
הפיגועים  בפריז – הפתעה צפויה / מאת מאיר גרשוני הפיגועים בפריז – הפתעה צפויה / מאת מאיר גרשוני
הממשל הצרפתי, בדגש על גופי המודיעין והבטחון, בצרפת נמצא על פרשת דרכים, בעקבות סידרת פיגועי הטרור בשל השבוע האחרון. שאלות נוקבות, במיוחד בהקשר המודיעיני, מקבלות משנה תוקף לאור חומרת ורצף האירועים, שהם למעשה עוד חוליות נוספות בשרשרת של פיגועים, שבוצעו בצרפת בשנים האחרונות, וכולם על ידי אזרחים צרפתים ממוצא מוסלמי.
לקריאת המאמר לחץ כאן
רוח הלחימה – ניצחון בכל מחיר / מאת: ניר רן רוח הלחימה – ניצחון בכל מחיר / מאת: ניר רן
בתאריך 26 דצמבר 2014, בוקר יום שישי, בוצע פיגוע דקירה באחת מסמטאות העיר העתיקה, סמוך לשער האריות, בירושלים. לכאורה, עוד "פיגוע אווירה". למעשה החֶרְפָּה בהתגלמותה.
למאמר המלא לחץ כאן
היערכות פרואקטיבית לפיגועי נקם בהובלת איראן / מאת: מאיר גרשוני היערכות פרואקטיבית לפיגועי נקם בהובלת איראן / מאת: מאיר גרשוני
בעוד שבועות ספורים נציין 23 שנים לפיגוע רכב תופת שהביא לקריסת בניין שגרירות ישראל בבואנוס איירס – ארגנטינה ולמותם של 29  בני אדם מתוכם 4 ישראלים, עובדי משרד החוץ, ולפציעתם של למעלה מ-220  אנשים. למרות הזמן שחלף מאז, נדמים ימים אלו כ"תמונת מראה" לטרום הפיגוע ההוא, בהתייחס למאפייני המאבק מול אירן ושלוחיה - לאמור חיזבאללה, בשאיפתם לביצוע פיגועים נגד יעדים ישראלים, בתואנה לנקם על הרג הבכיר האירני בגולן הסורי, סמוך לגבול ישראל,  יחד עם חבורת מחבלי חיזבאללה בהם ג'יהאד מורניה.
למאמר המלא לחץ כאן
נייר עמדה על הערכת סיכונים של רעשי אדמה ותכנון מתאים לבטיחות הציבור / נכתב ע"י הארגון הבינ"ל לבטיחות סייסמית (ISSO) נייר עמדה על הערכת סיכונים של רעשי אדמה ותכנון מתאים לבטיחות הציבור / נכתב ע"י הארגון הבינ"ל לבטיחות סייסמית (ISSO)
שיעור האבדות וההרס העצום שנגרמו עקב רעשי אדמה קשים הותירו צלקות עמוקות במדינות הנפגעות ובקרב אוכלוסיות רבות ברחבי העולם. בין רעידות האדמה הקטלניות ניתן למנות את רעשי האדמה באוקיאנוס ההודי ((2004, סצ'ואן-סין (2008), האיטי (2010) ויפן (2011). רעידות אדמה אלו והשלכותיהן הקשות מחייבים היערכות חדשנית בשלל תחומים על מנת למנוע הישנות אסונות בהקף כזה.
לקריאת המאמר המלא לחץ כאן
מסע הסהר האיסלאמי למערב – ישירות אל הבטן הרכה / מאת מאיר גרשוני מסע הסהר האיסלאמי למערב – ישירות אל הבטן הרכה / מאת מאיר גרשוני
בימים האחרונים רץ ברשת סרטון - סטייל דאעש - בו מאיים ארגון הטרור הסומאלי אל-שאבאב, לבצע פיגועים במרכזי קניות במדינות אירופה - בעיקר צרפת ובריטניה, ובצפון אמריקה – קרי קנדה וארה"ב, תוך איזכור מיוחד של מרכז הקניות Mall of America (מינסוטה), שהוא מהגדולים בארה"ב, ודגש על הכוונה לפגוע במרכזי קניות שהם בבעלות אנשי עסקים יהודים. בתגובה הרפה אך מתבקשת, הודיעו שלטונות צרפת וארה"ב על הגברת ההיערכות הביטחונית במרכזי קניות.
לקריאה לחץ כאן
צעצועים בלתי מאויישים ומשחקים מסוכנים / מאת: מאיר גרשוני צעצועים בלתי מאויישים ומשחקים מסוכנים / מאת: מאיר גרשוני
אנו עדים בתקופה החולפת להתפתחות מהותית בפיתוח האזרחי של כלי תעופה בלתי מאויישים לשימושים שונים ומגוונים, החל מסיוע לשליטה ובקרה בתחומים שונים דוגמת חקלאות, בניה, תנועה, מידע עירוני, המשך בשימוש לצרכי תחביב אישי וגמור בפיתוח עצמאי, וגם אם הוא חובבני סכנתו רבה, של אמצעים להובלת סמים או אמצעי לחימה.
למאמר המלא לחץ כאן
קיט וטרור / מאת: מאיר גרשוני קיט וטרור / מאת: מאיר גרשוני
39 בני אדם, רובם המכריע תיירים אירופאים, נהרגו בפיגוע (26 יוני 2015) בעיר הנופש סוסה שבצפון תוניסיה. המחבל, איסלאמיסט מקומי בן 26, פעל בהשראת דאע"ש, הוא הארגון שנטל את האחריות לפיגוע והוא שפירסם את תמונת המחבל כששני רובי קלצניקוב לצדדיו.
למאמר המלא לחץ כאן
רשות לאומית לאבטחה – חזון או תַּעֲתוּעִים  / מאת: ניר רן רשות לאומית לאבטחה – חזון או תַּעֲתוּעִים / מאת: ניר רן
"כנס האבטחה הראשון של ישראל" שהתקיים בתאריך 18 מאי 2015, עסק בשני נושאים מרכזיים אשר גם יש וגם אין קשר ביניהם. הכותרות הרשמיות בתכנית הכנס הן "הסדרת האבטחה בישראל – לאן" ו"הפרטת האבטחה בישראל". ובתרגום לשפת הדיון הפרקטית, הכותרת האחת היא "האבטחה בישראל – מאין באה ולאן היא הולכת" כפי שקרא לכך אברהם רותם בהרצאתו. והשניה – "רשות לאומית לאבטחה – בעד ונגד".
לקריאת המאמר לחץ כאן
פיגועי ליל שישי, 13 נובמבר בפריז - הלם, לא הפתעה  פיגועי ליל שישי, 13 נובמבר בפריז - הלם, לא הפתעה
התאריך 11/13 יירשם מן הסתם לדיראון עולם לצידו של 09/11 כאבן דרך שאינה צריכה פרשנות. הפעם מצידו השני של האטלנטי.

לקריאת המאמר המלא לחץ כאן
מגמות חדשות בלוט"ר באירופה? / מאת: מאיר גרשוני מגמות חדשות בלוט"ר באירופה? / מאת: מאיר גרשוני
שורה של פיגועים זיעזעה את יבשת אירופה בשנה החולפת. ואולם, ככל שרבו הפיגועים והפכו אלימים ומחרידים יותר, התחלפה תחושת ההפתעה בגילויים של זעם, המופנה בעיקר כלפי השלטונות כשהוא מלווה בקריאות לבחינה מחודשת של מדיניות ההגירה ולהידוק הפיקוח המודיעיני בטחוני כלפי גורמים איסלמיסטיים.

לקריאת המאמר לחץ כאן
תעופה על הכוונת / מאת: ניר רן תעופה על הכוונת / מאת: ניר רן
ארגוני טרור בעולם מתמיינים לכמעט אינספור זרמים, מניעים, אידיאולוגיות ומאפייני פעולה....
וביחד עם זאת, ברמה הטקטית, אנחנו יכולים לזהות מכנה משותף אחד (ויחיד) העובר כחוט השני בתפיסה האופרטיבית של הארגונים האלו – רובם ככולם רואים בתעופה האזרחית יעד אטרקטיבי מהמעלה הראשונה לביצוע פיגועים.
לקריאת המאמר לחץ כאן
אבטחת טראמפ אתגר לשרות החשאי / מאת: מאיר גרשוני אבטחת טראמפ אתגר לשרות החשאי / מאת: מאיר גרשוני
מסע הבחירות הסוער של דונלד טראמפ, כבר מתחילתו, לא הותיר מקום לספק שמדובר במועמד שונה בתכלית ממועמדים שהתמודדו במירוץ לנשיאות בשנים האחרונות....
להתבטאויותיו היתה משמעות אבטחתית בתקופת המרוץ לנשיאות, כפי שהדברים נראים כעת, הוא ידיר עוד שינה מעיניהם של ראשי השירות החשאי בעתיד לבוא.
לקריאת המאמר המלא לחץ כאן
הפיגוע במנצ'סטר - אבטחת אירועים על פרשת דרכים / מאיר גרשוני הפיגוע במנצ'סטר - אבטחת אירועים על פרשת דרכים / מאיר גרשוני
פיגוע ההתאבדות שהתרחש השבוע (22/5/2017) במנצ'סטר ארנה החזיר אותנו באחת למראות הזוועה של פיגוע ההתאבדות בדולפינריום ב-1 ביוני 2001, ובו נרצחו 21 אנשים, רובם בני נוער שביקשו לבלות במועדון ריקודים. בשני הפיגועים המרצחים פוצצו עצמם בתוך ריכוז הקהל צפוף, מחוץ לאולם. בדרך פעולה זו משיג המחבל הרג ונזק מקסימלי, מבלי להתחכך במערך הכניסה המבוקרת לאולם, אם הוא אכן קיים.
היות שאין עדיין לפנינו ממצאי תחקיר של האירוע נוכל להתייחס לדברים כפי שהם נראים על פניהם.
לקריאת המאמר לחץ כאן
תפיסת מעגלי האבטחה / ניר רן תפיסת מעגלי האבטחה / ניר רן
נהוג להציג את מערך האבטחה כאילו הוא בנוי על בסיס מעגלים, אלו הן הטבעות, חלקן מוחשיות, חלקן וירטואליות, המקיפות את הגוף המאובטח מכל עבריו, וכאשר הן מותאמות זו לזו ויש ביניהן סנכרון הן מקנות לו ביטחון והגנה.
להמשך המאמר לחץ כאן
תפיסת מעגלי האבטחה - המערך הפרואקטיבי (מאמר שני בסדרה) / ניר רן תפיסת מעגלי האבטחה - המערך הפרואקטיבי (מאמר שני בסדרה) / ניר רן
נהוג להציג את מערך האבטחה כאילו הוא בנוי על בסיס מעגלים, אלו הן הטבעות, חלקן מוחשיות, חלקן וירטואליות, המקיפות את הגוף המאובטח מכל עבריו, וכאשר הן מותאמות זו לזו ויש ביניהן סנכרון הן מקנות לו ביטחון והגנה
להמשך המאמר לחץ כאן
אבטחה בראי דפ"אות יריב המדד הבלתי יציב / ניר רן אבטחה בראי דפ"אות יריב המדד הבלתי יציב / ניר רן

תכנית האבטחה נמדדת, בראש וראשונה, בהתאמתה לאיומים ובהיותה שקולה ומתוכננת בהתאם למאפייניו של הגוף המאובטח.
במצב לחימה שגרתי, ערוכים הכוחות זה מול זה כאשר לכל אחד מהם הזדמנות שווה לתחבל תחבולות בהתקפה ובהגנה. הצד המיומן יותר ישמיד ויכבוש, בו בזמן ישמור על נכסיו. אלא שהאבטחה, היא סוג שונה של לחימה, היא אינה מאוזנת מבחינת האפשרויות הפתוחות בפני היריבים.
להמשך המאמר לחץ כאן

כנס מוכנות משקי בית לאסונות ורעידות אדמה כנס מוכנות משקי בית לאסונות ורעידות אדמה
אסונות פתע בכלל ורעידת אדמה בפרט מחוללים תפנית פתאומית ודרמטית בסדרי החיים, אשר גם המנוסים והרגועים שבאנשים יתקשו להתמודד מולם ללא הכנה מוקדמת.
מדינת ישראל תעמוד במבחנה הקשה ביותר והחוסן החברתי הוא שיכריע.
להמשך המאמר לחץ כאן
האחריות לאבטחה – זכות או חובה / ניר רן האחריות לאבטחה – זכות או חובה / ניר רן
סוגיית האחריות לאבטחה ולהתמודדות של ארגונים, מערכות, תשתיות ומתקנים כנגד פיגועי טרור עולה מעת לעת לדיון בהיבטים שונים, הן מהבחינה האופרטיבית – מיהו הגורם המבצע, הן מהבחינה התקציבית – מי הוא הגורם המממן ובעיקר מההיבט העקרוני – מיהו הגורם, אם בכלל קיים, עליו מוטלת החובה לבצע את הערכת המצב, את התכנון ואת ההקמה של תכנית אבטחה שתהיה מותאמת לאיומים, לדרכי הפעולה האפשריות ליריבים ולרמות הסיכון.
להמשך המאמר לחץ כאן
חמשת העקרונות לתחקיר אפקטיבי / איציק לוי ומנחם יבלונסקי* חמשת העקרונות לתחקיר אפקטיבי / איציק לוי ומנחם יבלונסקי*
ארגונים מטבע קיומם שואפים לשיפור ביצועיהם - בצוע הפקות לקחים הוא תהליך שתועלתו ברורה למימוש שאיפה זאת. גופים בעלי תפיסה מבצעית, הפכו את נושא התחקיר לחלק מובנה בתהליכי העבודה ולכלי הלמידה המרכזי במעגל הלמידה הארגוני
לעומתם, בארגונים עסקיים וציבוריים, התהליך בדרך כלל פחות מובנה ושגור.

להמשך המאמר לחץ כאן
על בידוק כבודת בטן ועל תחושות בטן ( בשולי החלטת הביניים בבג"צ 4797/07 ) / עו"ד אריה רוטר על בידוק כבודת בטן ועל תחושות בטן ( בשולי החלטת הביניים בבג"צ 4797/07 ) / עו"ד אריה רוטר
מזה למעלה מחמש שנים תלויה ועומדת בבית המשפט העליון עתירה שמציבה בפני החברה הישראלית באופן נוקב את הקושי בהכרעה בין שני ערכים  שחיוניים לה, אולי יותר מלכל דמוקרטיה מערבית אחרת:  ערך הביטחון מול ערך השוויון, כשהללו נמצאים לכאורה במסלול של התנגשות חזיתית. 
להמשך המאמר לחץ כאן
תשתיות נפט וגז – הפגיעות והמענה האסטרטגי הדרוש / מאיר גרשוני תשתיות נפט וגז – הפגיעות והמענה האסטרטגי הדרוש / מאיר גרשוני
לצורך קיומה התקין של החברה מחזיקה המדינה בתשתיות מורכבות, המקיימות ביניהן קשרי גומלין ותלות הדדית. קיימת הסכמה רחבה באשר לחשיבותן של תשתיות לאומיות לחברה ולמדינה ובאשר לצורך, שלא לומר הכרח, להבטיח את קיומן ואת יכולתן לתפקד בשגרה ובחירום. שיבוש פעילותן של התשתיות הללו עשוי להוביל לכשלי שרשרת, חמורים בהשלכתם.
להמשך המאמר לחץ כאן
ניהול בעת מלחמה -מצב חירום לאומי והשפעתו על תהליכי ניהול בסקטור העסקי והציבורי / יורם דובובסקי ניהול בעת מלחמה -מצב חירום לאומי והשפעתו על תהליכי ניהול בסקטור העסקי והציבורי / יורם דובובסקי
אחד הלקחים המרכזיים של מלחמת יום כיפור הינו הצורך במוכנות לאומית. ההיסטוריה הרי מוכיחה כי הפתעה מודיעינית הינה כמעט בלתי נמנעת, במורשת הקרב העולמית בכלל ובזו הישראלית בפרט.
להמשך המאמר לחץ לכאן
מנהיגים מעוררי השראה / ד"ר יורם דובובסקי מנהיגים מעוררי השראה / ד"ר יורם דובובסקי
קרה לכם פעם שהצלחתם במשהו מעל ומעבר למה שציפיתם?
חשבתם פעם איך אנחנו מסבירים לעצמנו מדוע הדברים לא מסתדרים לנו כפי שרצינו?
איך אנחנו מסבירים את זה  שאחרים מצליחים מעל ומעבר לציפיות?
להמשך המאמר לחץ כאן
ניסוי צופרים- זאבים זאבים / אברהם רותם ניסוי צופרים- זאבים זאבים / אברהם רותם
מדי פרק זמן ובתכיפות די מרשימה שומעים עוד ועוד על ניסוי צופרים.האזרח מן השורה שמח וטוב לב שהנה, אכן מדינת ישראל אינה קופאת על שמריה ובודקת את הצופרים לקראת מלחמה ולמטר טילים.
ומה באשר למצבי חרום / אפר"ן - אסונות ופגועים רבי נפגעים? שמא העדר ההכנות והעדר התרגולים מעידים על מוכנות המדינה לכגון אלה?
האמנם מוכנה המדינה למלחמה, למצבי חרום ואפר"ן ?
להמשך המאמר לחץ כאן
אפר"ן וחירום אפר"ן וחירום
אסונות פתע רחבי היקף (בכינויים המקצועי - אפר"ן) נחלקים לשני סוגים – אלה המתרחשים בעקבות תופעות טבע כגון רעידות אדמה, גלי צונאמי, דליקות יער, שיטפונות, התפרצויות הרי געש וכיוצ"ב, ואלה המתרחשים בעקבות מעשה ידי אדם, כגון דליפת חומרים מסוכנים, תקלות בכורי כוח גרעיניים, פיצוץ מאגרי דלק, זיהומי-פתע של מקורות מים, מלחמה, חבלה וכיוצ"ב. להמשך המאמר לחץ כאן
הרצאת ראש בית הספר לניהול אבטחה וחירום הרצאת ראש בית הספר לניהול אבטחה וחירום

לקריאת ההרצאה נא לחץ כאן

"אור אדום" במערב אפריקה / מאיר גרשוני "אור אדום" במערב אפריקה / מאיר גרשוני

התגברות הטרור במערב אפריקה מסכנת תשתיות אנרגיה ומאיימת על הכלכלה
להמשך המאמר לחץ כאן

עַל דַּע וְהָלְ..אָה - דְּאָגָה בְלֶב-אִישׁ יַשְׁחֶנָּה (משלי יב') -  על מתיימרים באבטחה / אברהם רותם עַל דַּע וְהָלְ..אָה - דְּאָגָה בְלֶב-אִישׁ יַשְׁחֶנָּה (משלי יב') - על מתיימרים באבטחה / אברהם רותם
מדי שנה, בהערכה בלתי מבוססת, משתחררים משורות זרועות הביטחון הממלכתיים- מאות מומחים ובעלי נסיון בתחום האבטחה והבטחון.
להמשך המאמר לחץ כאן
אתיקה וערכים באבטחה / ניר רן אתיקה וערכים באבטחה / ניר רן
צוות בית הספר לניהול אבטחה וחירום במכללה בוינגייט, ניסח את מסמך "הקוד האתי של האבטחה". מטרת מאמר זה הנה להציג את סוגיית האתיקה המקצועית בכלל, והאתיקה המקצועית באבטחה בפרט, ולהציע את הקוד האתי כיסוד מאחד לכל העוסקים במקצוע האבטחה.
למאמר המלא לחץ כאן
עיר בטוחה ללא אלימות – איומים והזדמנויות / ניר רן עיר בטוחה ללא אלימות – איומים והזדמנויות / ניר רן
המושגים "עיר בטוחה" ו"עיר ללא אלימות" חדרו לאחרונה למילון המונחים של המנהל הציבורי ושל השלטון המקומי.            
באופן הכללי ביותר, המדובר בשני מודלים – דומים ושונים -  של תיאום מאמצים ואיגום משאבים, שנבנו במטרה לשפר את איכות החיים של הקהילה והתושבים ולהקנות להם מידה של ביטחון אישי.
להמשך המאמר לחץ כאן
מחיר המחדל – או עלות החיסכון  / ניר רן מחיר המחדל – או עלות החיסכון / ניר רן
"מֵראשׁ מִקֶּדֶם נְסוּכָה סוֹף מַעֲשֶׂה בְּמַחֲשָׁבָה תְּחִלָּה"
מחדלי אבטחה אינם נובעים בהכרח מכשל מקצועי ולעיתים דווקא החמורים שבהם מקורם בהערכת חסר של הסיכון או בהימנעות מהחלטה.
להמשך המאמר לחץ כאן
*שם  
*אימייל  
*טלפון  
הנחיות להתנהגות ביטחונית מונעת לאזרחים  
הקוד האתי של האבטחה  
מאמרים  
הודעה על שינוי שם - המרכז לניהול וביטחון במכללה בווינגייט  
כנס NGF 2016  
טוב לדעת
אחוות הבוגרים
ניוזלטר
צור קשר  
חדשות

קורס ניהול אבטחה בכיר 
לפרטים נוספים לחץ כאן

 

 


קורס מנהלי אבטחה 
על פי תו התקן
של משטרת ישראל

מועד פתיחה 25  ביולי  2017
הקורס יתקיים במכבים
 לפרטים נוספים לחץ כאן

 


ריענון למנהלי אבטחה
לפרטים לחץ כאן


מילון מונחים באבטחה
לפרטים לחץ כאן


קורס רמש"ים
לפרטים לחץ כאן

קורס מניעת אובדן בעסקים
לפרטים לחץ כאן
החזית הנוספת מול האירנים/ מאת: מאיר גרשוני
 
יום הקרב שנכפה על צה"ל בזירת הצפון בשבת, 10 פברואר 18, הסתיים בנוקאאוט שהנחילו מערך המודיעין וחיל האוויר למערך הסורי-איראני הפרוס ברמת הגולן. ההכרה של האירנים והסורים כי ספגו מכה ניצחת (למרות ההישג בעצם הפלת מטוס חיל האויר) ומאידך היותם מודעים למציאות שתקשה עליהם לפעול עכשיו בצפון, מוביל בהכרח להערכה כי ינסו לפעול נגד ישראל בזירות אחרות וממילא מחייב להיערך להמשך העימות ולהיות בדריכות מתאימה.

18/02/2018
החזית הנוספת מול האירנים/ מאת: מאיר גרשוני
 
יום הקרב שנכפה על צה"ל בזירת הצפון בשבת, 10 פברואר 18, הסתיים בנוקאאוט שהנחילו מערך המודיעין וחיל האוויר למערך הסורי-איראני הפרוס ברמת הגולן. ההכרה של האירנים והסורים כי ספגו מכה ניצחת (למרות ההישג בעצם הפלת מטוס חיל האויר) ומאידך היותם מודעים למציאות שתקשה עליהם לפעול עכשיו בצפון, מוביל בהכרח להערכה כי ינסו לפעול נגד ישראל בזירות אחרות וממילא מחייב להיערך להמשך העימות ולהיות בדריכות מתאימה.
לקריאת המאמר לחץ על הקישור

18/02/2018

פותח ע"י סופטמדיה בניית אתרים